Yhdistyksen kevätkokous ja maaliskuun tähtiharrastusilta 9.3.2023 klo 18.30

Jyväskylän Siriuksen sääntömääräinen kevätkokous järjestetään torstaina 9.3.2023 klo 18.30 Schildtin lukion auditioriossa (Viitaniementie 1, B-rakennus, 40720 Jyväskylä). Kokouksessa käsitellään sääntömääräisinä asioina vuoden 2022 toimintakertomus, tilinpäätös sekä toiminnantarkastajien lausunto. Näiden jälkeen päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta sekä tili- ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja mahdollisille muille tilivelvollisille. Muissa asioissa käsitellään yhdistyksen saama ostotarjous Nyrölän tontin osasta.

Kevätkokouksen jälkeen pidetään kaikille avoin tähtiharrastusilta, jossa Teemu Öhman luennoi Apollolentojen tieteellisestä annista. Tähtiharrastusiltaan voi osallistua etäyhteydellä (kevätkokoukseen ei voi osallistua etänä). Osallistumislinkki on https://meet.google.com/oav-puds-wsh?pli=1