Kirjaudu tai rekisteridy

Ursan tähtiharrastustori

Ursan tähtiharrastustorille voit laittaa yksityishenkilöiden myynti-, osto- tai vaihtoilmoituksia kaikesta tähtiharrastukseen liittyvästä käytetystä tavarasta. Ylläpito hyväksyy ilmoitukset, joten ne eivät ilmesty näkyviin välittömästi.

Huom! Kerrothan välittömästi osoitteeseen tori-admin [ät] ursa.fi, kun myymäsi tavara on myyty ja haluat poistaa ilmoituksen. Ilmoitukset ovat näkyvillä korkeintaan noin kolme kuukautta.

Virheilmoituksia, kommentteja ja ehdotuksia voi lähettää osoitteelle tori-admin [ät] ursa.fi. Emme kuitenkaan ota ilmoituksia vastaan sähköpostitse, vaan ne tulisi syöttää www-lomakkeelle.

Huom! Ursan toimisto ei vastaa tiedusteluihin, jotka koskevat torilla välitettävää tavaraa. Ursa ei myöskään ota vastuuta tavaran laadusta, vaan kauppa on myyjän ja ostajan välinen asia.


Myydään: Skymax 127

Päiväys: 29.3.2017 16:43
Ilmoittaja: Tapio Kaartinen <tapio.kaartinen ät dnainternet.net>
tarkemmin...


Ostetaan: binoviewer

Päiväys: 21.3.2017 18:38
Ilmoittaja: matti salminen <matusa96 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Tähdet ja Avaruus vuosikerrat 200-2008

Päiväys: 19.3.2017 23:52
Ilmoittaja: Timo Jauhiainen <timo.jauhiainen ät hotmail.fi>
tarkemmin...


Myydään: Peilikaukoputki

Päiväys: 12.3.2017 10:44
Ilmoittaja: Matti Tauriainen <matti.tauriainen ät fazer.com>
tarkemmin...


Myydään: SkyAtlas 2000.0 Field Version Second Edition.

Päiväys: 28.2.2017 16:02
Ilmoittaja: Martti Vire <marttivire [ät] gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Vaihdetaan: Automatisoitu Observatorio kuvauskalusto

Päiväys: 27.2.2017 12:52
Ilmoittaja: Jussi <jussikoponen85 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Lahjoitetaan Tähdet ja avaruus lehtiä v.2000 -2014 "hyvään kirjastoon"

Päiväys: 27.2.2017 10:15
Ilmoittaja: Juha Sormunen <juha.sormunen ät samlink.fi>
tarkemmin...


Myydään: Sky-Watcher Skymax-102 kaukoputki jalustalla

Päiväys: 22.2.2017 08:21
Ilmoittaja: Eero Vuolteenaho <eero.vuolteenaho ät netikka.fi>
tarkemmin...


Myydään: Tähdet@Avaruus vuosikerrat 1995-2005

Päiväys: 22.2.2017 08:09
Ilmoittaja: Eero vuolteenaho <eero.vuolteenaho ät netikka.fi>
tarkemmin...


Myydään: Baader CaK-suodatin auringon ja venuksen kuvaukseen

Päiväys: 7.2.2017 15:24
Ilmoittaja: Tommi Ropponen <tommi piste ropponen ät gmail piste com>
tarkemmin...


Myydään: Celestron 25X100 kiikarit

Päiväys: 6.2.2017 09:43
Ilmoittaja: Erkki Rauhala <erkki.rauhala56 ät suomi24.fi>
tarkemmin...


Myydään: T+A -lehtiä vsk 2011-2016

Päiväys: 1.2.2017 18:53
Ilmoittaja: Sirpa Salonen <sirsalo ät saunalahti.fi>
tarkemmin...


Myydään: TAL-1 peilikaukoputki

Päiväys: 20.1.2017 16:10
Ilmoittaja: Panu Immonen <panuimmonen3 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Ret 50 peilikaukoputki

Päiväys: 16.1.2017 15:52
Ilmoittaja: Kirkkis <kirkkislahti ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Atik EFW, Astrodon UV-suodin yms

Päiväys: 9.1.2017 16:56
Ilmoittaja: Tapio Lahtinen <einarin ät gmail.com>
tarkemmin...


Ostetaan: 30-40 cm peilikaukoputki (omatekoinen tai kaupallinen)

Päiväys: 3.1.2017 06:59
Ilmoittaja: Tomi Malmström <tomimalm ät gmail.com>
tarkemmin...


Otsakkeen kuvat: Nasa, ESA, N. Smith (Kalifornian yliopisto, Berkeley), ja The Hubble Heritage Team (STScI/AURA)