Kirjaudu tai rekisteridy

Ursan tähtiharrastustori

Ursan tähtiharrastustorille voit laittaa yksityishenkilöiden myynti-, osto- tai vaihtoilmoituksia kaikesta tähtiharrastukseen liittyvästä käytetystä tavarasta. Ylläpito hyväksyy ilmoitukset, joten ne eivät ilmesty näkyviin välittömästi.

Huom! Kerrothan välittömästi osoitteeseen tori-admin [ät] ursa.fi, kun myymäsi tavara on myyty ja haluat poistaa ilmoituksen. Ilmoitukset ovat näkyvillä korkeintaan noin kolme kuukautta.

Virheilmoituksia, kommentteja ja ehdotuksia voi lähettää osoitteelle tori-admin [ät] ursa.fi. Emme kuitenkaan ota ilmoituksia vastaan sähköpostitse, vaan ne tulisi syöttää www-lomakkeelle.

Huom! Ursan toimisto ei vastaa tiedusteluihin, jotka koskevat torilla välitettävää tavaraa. Ursa ei myöskään ota vastuuta tavaran laadusta, vaan kauppa on myyjän ja ostajan välinen asia.


Myydään: Ret 50 peilikaukoputki

Päiväys: 16.1.2017 15:52
Ilmoittaja: Kirkkis <kirkkislahti ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Skywatcher 130/900 Peilikaukoputki (seurantamoottorilla)

Päiväys: 16.1.2017 11:32
Ilmoittaja: Marko Takala <Majuta77 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Meteoriitti Nantan Kiinasta

Päiväys: 11.1.2017 03:27
Ilmoittaja: Harri Kaitaniemi <hkaitaniemi ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Atik EFW, Astrodon UV-suodin yms

Päiväys: 9.1.2017 16:56
Ilmoittaja: Tapio Lahtinen <einarin ät gmail.com>
tarkemmin...


Ostetaan: 30-40 cm peilikaukoputki (omatekoinen tai kaupallinen)

Päiväys: 3.1.2017 06:59
Ilmoittaja: Tomi Malmström <tomimalm ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Sky-Watcher Skymax-102

Päiväys: 2.1.2017 12:18
Ilmoittaja: R Laamanen <r.laamanen (ät) gmail.com>
tarkemmin...


Ostetaan: Myydään: Vaihdetaan: Skywatcher AZ EQ6 GoTo ja Skywatcher Explorer-250PDS / 10" f/4.7 Parabolic

Päiväys: 19.12.2016 13:25
Ilmoittaja: Janne Savonen <janne.savonen ät midastouch.fi>
tarkemmin...


Myydään: Konusmotor-130 tähtikaukoputki

Päiväys: 17.12.2016 23:12
Ilmoittaja: Ikonen Heikki <iok.heikki ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Skymax-127 kaukoputki lisävarusteineen

Päiväys: 6.12.2016 16:33
Ilmoittaja: Ville Ventola <ville.ventola ät willsoft.fi>
tarkemmin...


Myydään: Kaukoputki Celestron NexStar 4

Päiväys: 22.11.2016 17:56
Ilmoittaja: Kalevi Kuukso <kalevi_kuukso ät hotmail.com>
tarkemmin...


Myydään: SW 120/1000mm Evostar linssiputki

Päiväys: 18.11.2016 08:41
Ilmoittaja: Juha Perälä <jperala ät luukku.com>
tarkemmin...


Myydään: optica giant 80mm iso kiil

Päiväys: 14.11.2016 18:01
Ilmoittaja: Tuomas <tuomas.kontunen ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Sky-Watcher Skymax-102

Päiväys: 6.11.2016 11:11
Ilmoittaja: Juha Silvennoinen <juha.silvennoinen ät bionordic.fi>
tarkemmin...


Myydään: National Geographik Telescope

Päiväys: 3.11.2016 21:26
Ilmoittaja: Sarita Lakkinen <sarita.lakkinen ät pp.inet.fi>
tarkemmin...


Myydään: Kotiobservatorion kupu

Päiväys: 2.11.2016 21:40
Ilmoittaja: Pasi Mäkiranta <royal.enfield ät pp.inet.fi>
tarkemmin...


Myydään: Muistikortti Transcend CompactFlash 133x 4GB

Päiväys: 22.10.2016 20:34
Ilmoittaja: Hans Stång <hansta-66 ät welho.com>
tarkemmin...


Myydään: Myytävänä Digiscoping Adapteri 28mm-45mm

Päiväys: 22.10.2016 20:30
Ilmoittaja: Hans Stång <Hansta-66 ät welho.com>
tarkemmin...


Myydään: LX10 8inch SCT, C90, binoviewer

Päiväys: 11.10.2016 16:28
Ilmoittaja: Robin Cook <quenkitong ät gmail dot com>
tarkemmin...


Myydään: Kaukoputki

Päiväys: 6.10.2016 09:21
Ilmoittaja: Martti Sihvola <martti.sihvola ät saunalahti.fi>
tarkemmin...


Myydään: Observatorion kupu

Päiväys: 3.10.2016 22:53
Ilmoittaja: Pasi Mäkiranta <royal.enfield ät pp.inet.fi>
tarkemmin...


Myydään: Televue okulaareja (uudenveroisia 3 kpl) + Televue Barlow 2X

Päiväys: 26.9.2016 15:23
Ilmoittaja: Tomi Malmström <tomimalm ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Explore Scientific Ultra Light Dobsonian 12'' (305mm) peilikaukoputki

Päiväys: 26.9.2016 15:15
Ilmoittaja: Tomi Malmström <tomimalm ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Kaukoputki VIXEN 8" VC200L (OTA)

Päiväys: 25.9.2016 22:18
Ilmoittaja: Mikko Suuntala <mikko.suuntala (ät) gmail.com>
tarkemmin...


Ostetaan: Zoom okulaari Kowa TSN-661 pytkeen (20-60x)

Päiväys: 6.9.2016 18:19
Ilmoittaja: Jari Väisänen <jari.vaisanen ät hotmail.fi>
tarkemmin...


Myydään: Celestron SE GoTo -kaukoputkijalusta

Päiväys: 6.9.2016 10:39
Ilmoittaja: Lauri Turunen <lauri.turunen ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Kirjallisuutta

Päiväys: 10.8.2016 18:46
Ilmoittaja: Teemu Ahlholm <tahlholm ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Sky-Watcher 1200 ja EQ-6 jalusta + lisävarusteita

Päiväys: 7.8.2016 20:37
Ilmoittaja: Pasi Mäkiranta <royal.enfield ät pp.inet.fi>
tarkemmin...


Ostetaan: Kova TS7 zoom okulaari, 11x-33x zoom

Päiväys: 8.5.2016 22:21
Ilmoittaja: Harri Vilen <harri.vilen ät kolumbus.fi>
tarkemmin...


Otsakkeen kuvat: Nasa, ESA, N. Smith (Kalifornian yliopisto, Berkeley), ja The Hubble Heritage Team (STScI/AURA)