Kirjaudu tai rekisteridy

Uudet tähtikaukoputket Ursasta

Skymax-102 Skymax-127 Skymax-102 SynScan Az Goto Explorer-150PDS ja EQ5 Skymax-150 Pro Skyliner SynScan Goto

Ursan verkkokaupasta hankit luotettavasti uudet kaukoputket.

Ursan tähtiharrastustori

Ursan tähtiharrastustorille voit laittaa yksityishenkilöiden myynti-, osto- tai vaihtoilmoituksia kaikesta tähtiharrastukseen liittyvästä käytetystä tavarasta. Ylläpito hyväksyy ilmoitukset, joten ne eivät ilmesty näkyviin välittömästi.

Huom! Kerrothan välittömästi osoitteeseen tori-admin [ät] ursa.fi, kun myymäsi tavara on myyty ja haluat poistaa ilmoituksen. Ilmoitukset ovat näkyvillä korkeintaan noin kolme kuukautta.

Virheilmoituksia, kommentteja ja ehdotuksia voi lähettää osoitteelle tori-admin [ät] ursa.fi. Emme kuitenkaan ota ilmoituksia vastaan sähköpostitse, vaan ne tulisi syöttää www-lomakkeelle.

Huom! Ursan toimisto ei vastaa tiedusteluihin, jotka koskevat torilla välitettävää tavaraa. Ursa ei myöskään ota vastuuta tavaran laadusta, vaan kauppa on myyjän ja ostajan välinen asia.


Myydään: Sky-Watcher zoom-okulaari

Päiväys: 18.6.2017 18:22
Ilmoittaja: Harri Kaitaniemi <hkaitaniemi ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Skywatcher Skyliner 200P

Päiväys: 7.6.2017 13:00
Ilmoittaja: Pauliina Rautanen <bridges.of.sighs ät gmail.com>
tarkemmin...


Ostetaan: Celestron Advanced GT moottoriyksikkö

Päiväys: 3.6.2017 19:25
Ilmoittaja: Vesa Vauhkonen <vesa.vauve ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Sky-Watcher 80mmED, linssiputki ja EQ5 jalusta

Päiväys: 2.6.2017 15:49
Ilmoittaja: Yrjö Westling <westlingster ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Celestron Nexstar Evolution 8 *HINTAA PÄIVITETTY

Päiväys: 30.5.2017 14:55
Ilmoittaja: Nathan Lever <lever.nathan ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Orion UltraView 10x50 kiikarit *HINTAA PÄIVITETTY

Päiväys: 30.5.2017 14:50
Ilmoittaja: Nathan Lever <lever.nathan ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: 20 cm täyden aukon aurinkosuodatin valokuvaukseen

Päiväys: 29.5.2017 19:08
Ilmoittaja: Tomi Malmström <tomimalm ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Komakorjain (Baader Multipurpose Coma Corrector)

Päiväys: 28.5.2017 21:58
Ilmoittaja: Tomi Malmström <tomimalm ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Kaukoputki Sky-Watcher Skymax-127

Päiväys: 12.5.2017 15:23
Ilmoittaja: JUHA AHOKAS <juha.ahojas ät gmail.com tai juha.ahokas ät evl.fi>
tarkemmin...


Myydään: Helios 102 linssikaukoputki

Päiväys: 12.5.2017 09:25
Ilmoittaja: Hilkka Musta <hilkka.musta ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Celestron Omni 2x Barlow linssi (1.25")

Päiväys: 4.5.2017 14:17
Ilmoittaja: Tuomas <tuomas.salokanto ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Newton kaukoputket haarukka jalustalla

Päiväys: 25.4.2017 21:15
Ilmoittaja: kari härkönen <harkonen.kari48 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Skymax 127 Synscan Az-Goto

Päiväys: 23.4.2017 20:07
Ilmoittaja: Ismo Leskelä <oh1nhw ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Yötaivas - tähtiharrastajan kansio

Päiväys: 11.4.2017 15:36
Ilmoittaja: Timo Jauhiainen <timo.jauhiainen ät hotmail.fi>
tarkemmin...


Myydään: Ursan kirjoja

Päiväys: 6.4.2017 05:04
Ilmoittaja: Jouko Vihanto <jouko.vihanto ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Veloce RH 200 f/3 Riccardi-Honders Astrograph

Päiväys: 31.3.2017 09:26
Ilmoittaja: Jyrki Haajanen <jyrki.haajanen ät gmail.com>
tarkemmin...


Ostetaan: binoviewer

Päiväys: 21.3.2017 18:38
Ilmoittaja: matti salminen <matusa96 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Tähdet ja Avaruus vuosikerrat 200-2008

Päiväys: 19.3.2017 23:52
Ilmoittaja: Timo Jauhiainen <timo.jauhiainen ät hotmail.fi>
tarkemmin...


Myydään: SkyAtlas 2000.0 Field Version Second Edition.

Päiväys: 28.2.2017 16:02
Ilmoittaja: Martti Vire <marttivire [ät] gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Vaihdetaan: Automatisoitu Observatorio kuvauskalusto

Päiväys: 27.2.2017 12:52
Ilmoittaja: Jussi <jussikoponen85 ät gmail.com>
tarkemmin...


Myydään: Lahjoitetaan Tähdet ja avaruus lehtiä v.2000 -2014 "hyvään kirjastoon"

Päiväys: 27.2.2017 10:15
Ilmoittaja: Juha Sormunen <juha.sormunen ät samlink.fi>
tarkemmin...


Myydään: Sky-Watcher Skymax-102 kaukoputki jalustalla

Päiväys: 22.2.2017 08:21
Ilmoittaja: Eero Vuolteenaho <eero.vuolteenaho ät netikka.fi>
tarkemmin...


Myydään: Tähdet@Avaruus vuosikerrat 1995-2005

Päiväys: 22.2.2017 08:09
Ilmoittaja: Eero vuolteenaho <eero.vuolteenaho ät netikka.fi>
tarkemmin...


Myydään: Baader CaK-suodatin auringon ja venuksen kuvaukseen

Päiväys: 7.2.2017 15:24
Ilmoittaja: Tommi Ropponen <tommi piste ropponen ät gmail piste com>
tarkemmin...


Myydään: Celestron 25X100 kiikarit

Päiväys: 6.2.2017 09:43
Ilmoittaja: Erkki Rauhala <erkki.rauhala56 ät suomi24.fi>
tarkemmin...


Otsakkeen kuvat: Nasa, ESA, N. Smith (Kalifornian yliopisto, Berkeley), ja The Hubble Heritage Team (STScI/AURA)