Cygnus 2013

Ohjelma

Osallistuminen

Linkit ja osoitteet

Osallistujat

 
Aarnio Matti     Vantaa     Turun Ursa
Aarnio Mika     Naantali     Turun Ursa
Ahlamo Juhana     Turku     Turun Ursa
Anttila Lasse     Lohja    
Anttila Liisa     Lohja    
Anttila Toni     Lohja    
Auvinen Antti     Hauho     Tampereen Ursa
 
Chistikova Liudmila     Hollola    
 
Elo Erna     Saarijärvi     Halley-85
Erkkilä Helena     Tuusula     Keski-Uudenmaan Altair
Erkkilä Terho     Tuusula     Keski-Uudemaan Altair
 
Forssén Kai     Järvenpää     Etelä-Suomen kosmologinen seura
 
Grönroos Marko     Turku     Turun Ursa
 
Hakala Raimo     Halli, Jämsä     Vilppulan Zenit
Hakkinen Olavi     Vihti     Keski-Uudenmaan Altair
Haukka Harri     Espoo     Warkauden Kassiopeia
Helander Jani     Riihimäki     Riihimäen tähtitieteellinen yhdistys
Helander Jari     Riihimäki    
Helle Jarmo     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Henriksson Aarni     Tampere    
Henriksson Katri     Tampere    
Henriksson Riku     Tampere     Tampereen Ursa
Herranen Emma     Tampere     Tampereen Ursa
Heurlin Markku af     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Hinkkanen Ville     Helsinki     Ursa
Hongisto Hannu     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Huhtamo Pertti     Helsinki     Ursa
Huttunen Tapani     Halikko, Salo     Salon seudun UrSalo
Hyvönen Eero     Espoo     Kirkkonummen Komeetta
Häkkinen Hannu     Vihti     Keski-Uudenmaan Altair
Häkkinen Onni     Vihti    
 
Junkkari Aarno     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
 
Kallio Veijo     Lumijoki     Oulun Arktos
Kangas Lauri     Espoo     Pollux, Kirkkonummen komeetta
Kari Janne     Uusikaupunki    
Katava Jani     Tuusula     Keski-Uudenmaan Altair
Kerkkänen Paavo     Salokylä, Liperi     Ursa
Kervinen Einari     Imatra     Etelä-Karjalan Nova
Kervinen Elina     Imatra     Etelä-Karjalan Nova
Kinnunen Sari     Vantaa    
Koski Jorma     Helsinki     Ursa
Koskimo Martti     Vantaa     Ursa
Kukkonen Susanna     Tervakoski, Janakkala    
Kumlin Tommi     Kotalahti, Leppävirta     Warkauden Kassiopeia
Kurri Tomi     Nakkila     Porin Karhunvartijat
Kuukso Kalevi     Lahti     Lahden Ursa
Kuula Jari     Harjavalta     Porin Karhunvartijat
Kuula Seija     Harjavalta     Porin Karhunvartijat
Kyyrö Juhani     Nummela, Vihti     Ursa
Kääriäinen Jussi     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
 
Laakso Linda     Turku     Ursa
Lahtinen Tapio     Tampere     Tampereen Ursa
Laihia Kari     Harjavalta     Porin Karhunvartijat
Laine Alexander     Vihti     Keski-Uudenmaan Altair
Laine Erkki     Mikkeli     Mikkelin Ursa
Lehti Sami     Espoo     Ursa
Lehto Harry     Kaarina     Turun yliopisto
Lehto Kirsi     Kaarina     Turun yliopisto
Linnaluoto Seppo     Masala, Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Lintumäki-Kuosmanen Ria Susanna     Espoo     Ursa
Luostarinen Mika     Espoo     Kirkkonummen Komeetta
Lähitie Tapio     Pori     Porin Karhunvartijat
 
Mannerkorpi Maija     Varkaus     Warkauden Kassiopeia
Marttila Heikki     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Marttila Tuire     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Matikainen Kristian     Kiikala, Salo     Ursa
Mattila Eeva        
Mettälä Anja     Hämeenlinna    
Mikkola Pekka     Salo     Salon seudun UrSalo
Muinonen Martti     Lappeenranta     Etelä-Karjalan Nova
Murtovaara Arto     Kiiminki, Oulu     Oulun Arktos
Murtovaara Kiia     Kiiminki, Oulu     Oulun Arktos
Murtovaara Saara     Kiiminki, Oulu     Oulun Arktos
Mäkelä Antti     Tampere     Tampereen Ursa
Mäkelä Satu     Tampere     Tampereen Ursa
Mäkelä Veikko     Helsinki     Ursa
Määttänen Hannu     Helsinki     Porin Karhunvartijat
 
Neittamo Heidi     Pori    
Neittamo Inka     Pori    
Neittamo Joona     Pori    
Neittamo Mika     Pori     Porin Karhunvartijat
Niskanen Sampo     Espoo     Suomen avaruustutkimusseura, Pollux
Nissinen Markku     Kuvansi, Joroinen     Warkauden Kassiopeia
Nyfelt Markku     Veikkola, Kirkkonummi     Jyväskylän Sirius
Nyman Eija     Helsinki    
 
Ojanne Asko     Vihti    
Ojanne Matti     Nummela, Vihti     Ursa
Ojanperä Juha     Turku     Porin Karhunvartijat
Oksanen Arto     Muurame     Jyväskylän Sirius
Oksanen Atte     Muurame     Jyväskylän Sirius
Olkkonen Mikko     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
 
Paasonen Kimmo     Kotka    
Paavola Ari     Karjaa, Raasepori     Ursa
Paavola Soili     Karjaa, Raasepori    
Pajunen Jarkko     Tervakoski, Janakkala     Ursa
Palmi Esa     Ylöjärvi    
Parvio Juha     Helsinki     Ursa
Pekkola Marko     Klaukkala, Nurmijärvi     Ursa
Piirala Outi     Kerava     Ursa
Puhakka Aapo     Kerava     Suomen Avaruustutkimusseura, Pollux, Altair
Pullinen Evguenia     Hollola    
Pullinen Yrjö     Hollola     Lahden Ursa
Pyykkö Janne     Espoo    
Päivinen Frans     Imatra    
Päivinen Rauno     Imatra     Etelä-Karjalan Nova
Päivinen Veerapriya     Imatra     Etelä-Karjalan Nova
 
Reunanen Lasse     Salo     Salon seudun UrSalo
Rikala Keijo     Järvenpää     Keski-Uudenmaan Altair
Räsänen Marko     Kangasala     Olympos
 
Saarinen Arja     Kotka    
Sali Seppo     Ulvila     Porin Karhunvartijat
Salo Janne     Järvenpää     Keski-Uudenmaan Altair
Salo Katariina     Järvenpää     Keski-Uudenmaan Altair
Salo Marja     Järvenpää     Keski-Uudenmaan Altair
Salo Matti     Järvenpää     Keski-Uudenmaan Altair
Saukkonen Jari     Espoo     Ursa
Saviauk Allar     Helsinki     Ursa
Savojoki Jari-Pekka     Vaskio, Salo     Salon seudun UrSalo
Siltanen Sanna     Hämeenlinna    
Simolin Janne     Vihti     Ursa
Simonen Ilkka     Vantaa    
Strengell Kirsi     Kotalahti, Leppävirta     Warkauden Kassiopeia
Suhonen Matti     Helsinki     Ursa
Suominen Mikko     Tampere     Ursa
Syrjälahti Mikko     Espoo     Ursa
 
Tamminen Antti     Helsinki     Ursa
Timonen Veijo     Hämeenlinna     Hämeenlinnan Vega
Toivanen Timo     Espoo     Pollux, Suomen Avaruustutkimusseura
Tuukkanen Markus     Vantaa     Etelä-Suomen kosmologinen seura
Tuuna Kaija     Tampere     Tampereen Ursa
Tuunanen Esa     Parikkala     Ursa
Törnqvist Vesa     Helsinki     Ursa
 
Utter Terho     Saarijärvi     Halley-85
Utter Terja     Saarijärvi     Halley-85
Utter Timo     Saarijärvi     Halley-85
Uunila Jouka     Helsinki     Ursa
Uunila Minttu     Helsinki     Ursa
Uunila Otava     Helsinki     Ursa
 
Valtonen Heimo     Tampere     Tampereen Ursa
Vartiala Timo     Helsinki     Ursa
Veikkolainen Toni     Järvenpää     Keski-Uudenmaan Altair
Viitala Arvo     Pori     Porin Karhunvartijat
Viitala Kukka     Espoo     Ursa
Viitala Terttu     Pori     Porin Karhunvartijat
Virtanen Jouko     Röykkä, Nurmijärvi     Ursa
Volanen Kirsi     Nastola     Lahden Ursa
Vuori Mirva     Vihti    
Vuorinen Samuli     Helsinki     Pollux
 
Westerback Sten     Helsinki    
Wikstedt Kaj     Oitmäki, Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Willman Jarmo     Lahti     Lahden Ursa
 
Östman Emil     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Östman Emma-Lotta     Kirkkonummi     Kirkkonummen Komeetta
Östman Heidi     Kirkkonummi     Lahden Ursa, Kirkkonummen Komeetta
Östman Tomas     Kirkkonummi     Pollux, Kirkkonummen Komeetta

155 osallistujaa



Järjestäjät

Ursa Kirkkonummen komeetta

[Sivuston kuvat: Toni Veikkolainen]
[Otsakkeen taustakuva: Markku Nissinen]
[Logo: Jari Juutilainen ja Harri Haukka]