Tähtihdistykset   Yhdistysluettelo   ~   Etusivu   Haku  

27.5.22 webmaster (a) ursa.fi

Yhdistysluettelo


Yhdistysten kotisivuja ja sähköpostisoitteita

Ålands amatörastronomer   astronomer.ax [ät] gmail.com   https://www.facebook.com/AlandsAmatorastronomer
Castor   castor [ät] lists.tuni.fi   https://avaruuskerho.fi/
Corona Borealis   corona.borealis [ät] ursa.fi   https://www.ursa.fi/blogi/coronaborealis/
Etelä-Karjalan Nova   eknova [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/nova
Etelä-Suomen Kosmologinen seura     http://www.kolumbus.fi/ari.jokinen/index.htm
Evijärven Taivastelijat   taivastelijat [ät] hotmail.fi    
Hämeenlinnan Vega   vega [ät] ursa.fi   www.vega.fi
Järvenpään NOVA     http://www.ursa.fi/yhd/jpaannova/
Jyväskylän Sirius   sirius [ät] ursa.fi   http://www.jklsirius.fi
Kajaanin Planeetta   Kajaanin.planeetta [ät] gmail.com   http://www.ursa.fi/yhd/planeetta/
Katternö Skywatchers   info [ät] akkatalo.fi   https://tinyurl.com/y5evqykw
Keski-Uudenmaan Altair   matti.salo (at) ursa.fi   http://www.ursa.fi/altair
Kirkkonummen Komeetta   kirkkonummen.komeetta [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/komeetta/
Kokkolan Capella   capella [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/capella
Konut tählet   timo [ät] konuttahlet.net   http://www.konuttahlet.net/index.html
Kuopion Saturnus   saturnus [ät] klyy.fi   https://www.facebook.com/Kuopion-Saturnus-1665240207089772
Kustavin Toutatis   intrusdental [ät] gmail.com   http://linksthroughspace.blogspot.com/
Lahden Ursa   info [ät] lahdenursa.fi   http://www.lahdenursa.fi/
Lakeuden Ursa   varainhoitaja [ät] lakeudenursa.fi   http://www.lakeudenursa.fi/
Lohjan Ursa   Lohjan.Ursa [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/lohjanursa/
Lounais-Hämeen Uranus   uranus [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/uranus/
Mikkelin Ursa   Sähköposti ei ole julkinen   http://www.mikkelinursa.fi
Ohcejoga Utsjoen Ursa   utsjoen [ät] ursa.fi   https://www.facebook.com/OhcejogaUtsjoenUrsaRy/
Olympos   olympos [ät] olymposry.net   http://www.olymposry.net
Oulun Arktos   arktos [ät] ursa.fi   http://www.arktos.arkku.net
Perseus   perseus [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/perseus/
POLLUX   pollux [ät] list.ayy.fi   http://pollux.tky.fi/
Porin Karhunvartijat   karhunvartijat [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/karhunvartijat/
Porvoon Ursa   porvoon.ursa [ät] gmail.com    
Riihimäen tähtit. yhdistys   rty [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/rty/
Sällskapet Natura - Natura Seura     www.naturaraseborg.net
Saarijärven Halley-85   halley85 [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/halley85/
Salon seudun UrSalo   ursalo [ät] ursa.fi   https://www.ursa.fi/yhd/ursalo/
Seulaset   info [ät] seulaset.fi   http://seulaset.fi
Sisä-Savon Ursa   sisa-savon.ursa [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/sisasavonursa/
Suomen avaruustutkimusseura     http://www.sats-saff.fi
Suomenselän Pegasus   pegasus [ät] ursa.fi   http://www.sspegasus.org/
Tampereen Ursa   info [ät] tampereenursa.fi   http://www.tampereenursa.fi/
Turun Ursa   turun-ursa (št) googlegroups.com   http://www.turunursa.fi/
Ursa   ursa [ät] ursa.fi   https://www.ursa.fi
Vaasan Andromeda   andromeda [ät] ursa.fi   http://www.ursa.fi/yhd/andromeda
Warkauden Kassiopeia   yhdistys [ät] kassiopeia.net   http://www.kassiopeia.net